Jdi na obsah Jdi na menu
 


25. ONLINE slavosraz 18. - 22. března 2020

25ONLINE slavosraz – 18. - 22března 2020

 

 

Tak moc jsme se znovu těšili na naše jarní společné setkání. Nevím, jak vy, ale já ho jednou za půl roku potřebuju jako sůl. A zprávy, které se valily z televize nevěstily nic dobrého. Nejdřív zákaz dětí do škol, poté zavření hranic a nakonec zákaz hromadných akcí. A bylo to. Konec, šlus, nic. Koronavirus všude. O ničem jiném se nemluvilo.

 

Ale protože jsme všichni akční, hned jsme se vrhly na šití roušek. Jeden typ střídal druhý. Začali jsme skládanými, ale ty šly pomalu.

 

Následovaly roušky podle střihu, ale opět trvaly dlouho a ne všem úplně dobře seděly. Přesto
v nich třeba Méďa jela 
pár měsíců až do konce. A že tvořila skvosty :)

 

Nakonec jsme společnými silami objevili čtvercové s tunýlkem a už se jelo. Stroje hrčely od rána do večera, na plno jsme využili řezací podložky, kolečka a pravítka, která jsme si kdysi společně nakupovali.

 

Zásobovali jsme se fotkami, radami, tipy a triky a vzájemně jsme se hecovali :) Opravdu by mě zajímalo, kolik kousků jsme zvládli. Troufám si tvrdit, že jsme pokořili hranici 10.000 ks.

 

Pomáhali nám totiž tvořit i naši pokladi :) Žehlili, skládali, obraceli, dokonce i šili.

 

nehecovali jsme se jen v šití, ale taky jsme si dělali chutě. Mia pekla jak o život a sdílela nám recepty s LM kváskem.

 

Párkrát se nám také povedlo spojit se online přes messenger přes společnou skupinu. Tři večery jsme si alespoň chvíli povídali a vlévali si energii do žil :) Za tyhle chvíle jsem vám moc vděčná, protože jsem vás prostě potřebovala vidět a slyšet a společně se zasmát.

 

Taky jsme se dozvěděli krásnou zprávu :) V Praze bude nové Méďátko :) Přišla nám takováhle krásná fotka :)

 

A těch vtipů, co jsme si vzájemně naposílali. Češi a Slováci jsou v tomto směru úžasní. Pár vám jich sem nahrávám, ať se taky můžete zasmát :)

 

A díky online setkání jsme si mohli společný čas protáhnout tak dlouho, jak jsme chtěli, takže sraz trval prakticky až do konce školního roku.

 

Víťa nám zvládla domluvit termín na podzim a všichni doufáme, že se 11. - 15. listopadu 2020 sejdeme na živo U růže :) Už se na vás moc těším :)

 

Vaše Fišarka